מרפאת סחרחורת

מהו ורטיגו וכיצד נטפל בו?

סחרחורת יכולה להיות תחושה טבעית בעת רכיבה ברכבת הרים, סיבוב בקרוסלה או בשהייה בגובה רב. כאשר היא תוקפת ללא סיבה ברורה, היא מובילה לתחושת חוסר אונים ופחד. ברוב המקרים, מדובר על סימפטום הנקרא ורטיגו.

ורטיגו הוא מצב שבו אנו חווים תנועה, שלמעשה אינה קיימת כלל. לרוב, נלווית גם תחושת בחילה וחוסר שיווי משקל. הסיבות לורטיגו הן רבות ומגוונות, אך לרוב ישנן שתים עיקריות: פגיעה באיבר הוסטיבולרי, המצוי באוזן הפנימית, בסמוך לאיבר השמיעה ופגיעה במרכזים מוחיים, האחראיים על תחושת שיווי המשקל.

האבחנה, הבירור והטיפול בורטיגו דורשים תשאול מעמיק, בדיקה גופנית ובמקרים רבים גם בירור מעבדתי על מנת לנסות להבין מהו הגורם וכיצד ניתן לטפל בו. דרכי הטיפול הן מגוונות וכוללות לרוב תרופות שונות, וטיפול באמצעות תרגילי פיזיותרפיה ייעודית, הנקראת פיזיותרפיה וסטיבולרית. במקרים מסוימים, יש גם צורך בטיפול כירורגי, כגון: ניתוחי אוזניים שונים או הזרקה של תרופות לאוזן התיכונה.

לקביעת פגישת ייעוץ עם ד"ר שמואל ארז דוידי, מומחה אא"ג עם על התמחות באוטונוירולוגיה, הפרעות סחרחורת ושיווי משקל, ניתן להשאיר פרטים בתגובות או להזמין תור באופן מקוון דרך הקישור  https://www.rofim.org.il/minisite/atidmedical.aspx

ב“עתיד מדיקל” אנחנו מאמינים בחווית המפגש והטיפול ובמתן דגש על הדרך אל היעד, שהינו בעל ערך אישי שהוא לא פחות חשוב מעצם השגת היעד.