נזלת כרונית

נזלת כרונית

היא אחת התלונות הנפוצות באוכלוסיה, ולעתים קרובות לא זוכה לתשומת הלב הראויה. עם זאת, קיימת דעה שאנשים הסובלים מנזלת כרונית חשופים יותר לדלקות חוזרות בסינוסים.

סוד הטיפול המוצלח בנזלת כרונית טמון באבחון הנכון אשר דורש תשאול קפדני של החולה, בדיקה גופנית ולעתים בירור נוסף שמבוצע בשיתוף פעולה עם רופא אלרגיה.

מקובל להבדיל בין נזלת אלרגית ולא אלרגית

נזלת אלרגית מאובחנת כאשר מתגלה גורם חיצוני האחראי לתופעת הפרשה אפית מרובה. הגורמים הנפוצים הם אבק הבית, חתולים, כלבים, תיקנים, עובש, סיבים או אבקנים של צמחים עונתיים. בדרך כלל במקרים אילו החולים סובלים גם מהתעטשות תכופה, גרד באף או עיניים או לוע, משיעול ואפילו פריחה. הימנות מחשיפה לגורם, באם אפשר, מקלה על התסמינים. אפשרות אחרת היא טיפול בחיסונים המבוצע ע"י רופא אלרגיה. בשל מורכבות יחסית של הפתרונות האלה חולים רבים מעדיפים טיפול תרופתי הניתן דרך הפה או בצורת תרסיסים אפיים.

נזלת לא אלרגית נחשבת לתוצאת האיזון הלקוי בין כיווץ והרחבה של רירית האף ומלווה לעתים קרובות גם בחסימה אפית. בחלק מהמקרים גם נזלת לא אלרגית פוחתת תחת שימוש בתרסיסים אפיים אך לעתים יש צורך בהתערבות ניתוחית שמטרתה היא, למעשה, ניתוק העצבים האחראים לתגובתיות יתר של רירית האף (VIDIAN NEURECTOMY, POSTERIOR NASAL NEURECTOMY).

מאמרים נוספים

צרו איתנו קשר

פארק עתידים, בנין מס' 3 (בי"ח רפאל), תל אביב
מרפאה - 03-5299521
Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.
Fill out this field

המומחים שלנו

ד"ר ישגב שפירא

אוזניים ושמיעה

ד"ר אילן קורן

אף וסינוסים

ד"ר ארקדי יקירביץ

אף וסינוסים

פרופ' ארי דירוא

אא"ג בילדים

ד"ר עדי פרימוב-פבר

צרידות והפרעות קול

ד"ר סיון גושן

אוזניים ושמיעה

ד”ר אושרי וסרצוג

אא”ג בילדים

ד”ר גיל להב

אוזניים ושמיעה

מוכר ע"י חברות הביטוח

תפריט